در مراسمی که به همین مناسبت امروز چهارم دلو سال جاری در مرکز رسانه های کمیسیون مستقل انتخابات دایر شد اعضای رهبری کمیسیون مستقل انتخابات، نماینده ریاست جمهوری، مسئولین و سناتوران مشرانو جرگه، اعضای جامعه مدنی و جامعه بین المللی شرکت داشتند.

اعضای رهبری کمیسیون ضمن خوش آمدید به مهمانان از پیشرفت های اخیر در مورد فعالیت های مربوط به تهیه فهرست رأی دهندگان، ترتیب لایحه و پلان عملیاتی آن، تهیه بودجه مربوطه از جانب همکاران بین المللی و حکومت معلومات دادند. اعضای کمیسیون افزودند که تعهد مینماییم که انتخابات شفاف را برگزار و در احیای اعتماد سعی کنیم، استقلالیت خودرا حفظ و به هیچکس اجازه مداخله ندهیم. امانت دار بوده و راه های تقلب را مسدود میسازیم و برای گامهای استوار به حمایت شما نیاز داریم.

متعاقباً نماینده مقام عالی ریاست جمهوری، حکم رئیس جمهوری اسلامی افغانستان مبنی بر تقرر محترم سید حفیظ الله هاشمی به حیث عضو کمیسیون را قرائت نمود.

آقای هاشمی از مقام ریاست جمهوری و کمیته گزینش اظهار قدردانی نموده و افزود: این وظیفه یک مسئولیت است و به همکاری دیگر اعضای محترم کمیسیون مستقل انتخابات آن را ایفاء می نماییم. آقای هاشمی از اعتمادسازی، جلب همکاری سایر همکاران و ارگان ها برای برگزاری انتخابات، مساعی مشترک با جوانب ذیدخل انتخابات مانند نهادهای امنیتی، جامعه جهانی، جامعه مدنی، رسانه ها و علمای کرام، اشتراک زنان، توجه به مسئولیت و مصؤنیت کارمندان، تأمین شفافیت و حساب دهی برای جلب اعتماد مردم، همکاری حکومت برای برگزاری انتخابات؛ به عنوان اولویت ها نام برد. نامبرده علاوه کرد که با مردم شریف خود تعهد میکنم که با ایمان داری و صداقت کامل از رأی شان محافظت نمایم.

قابل ذکر است کمیسیون مستقل انتخابات در پنجم جدی سال جاری طی اعلامیه یی از حکومت خواسته بود تا عضو کبود این کمیسیون را معرفی نماید تا انتخاب رئیس و سایر اعضای هیأت اداری کمیسیون از حالت ابهام و بلاتکلیفی خارج شود.

شبکه‌های اجتماعی و ویب‌سایت های مرتبط