هیأت رهبری کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان درادامه دیدوبازدیدهای کاری خویش امروز سه شنبه سوم ماه حمل سال ۱۴۰۰ با خانم مته نودسن ( H.E Mette Knudsen )معاون نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان و هیأت همراه شان در مقر کمیسیون دیدار و ملاقات نمودند.

درشروع محترم اورنگزیب رئیس جدید کمیسیون مستقل انتخابات ضمن تشکری از تشریف آوری خانم نودسن و هیأت همراه شان از حمایت های مالی، تخنیکی و سیاسی سازمان ملل متحد از انتخابات های قبلی قدردانی نموده و خواهان تداوم حمایت از این پروسه ملی و دیموکراسی ازجانب ایشان گردیدند. آقای اورنگ زیب در ادامه افزودند کمیسیون فعلاً در بخش های اصلاح فهرست رأی دهنده گان، طرح نهایی تعدیل قانون انتخابات، پلان استراتیژیک ۵ساله، مدیریت بهتر تشکیلات و ارتقای ظرفیت کاری کارمندان با جدیت تمام کار می نماید.

در این دیدار خانم مته نودسن انتخابات موفقانه داخلی اعضای کمیسیون را تبریک گفته و در مورد تجارب کاری خود، روی برنامه های انتخابات های پیشرو، پروسه صلح و رابطه آن با انتخابات و اعتماد سازی صحبت نمود. و با تمجید از کارکردهای خوب و موثر رهبری جدید کمیسیون انتخابات وعده همکاری های مفید و مهم را جهت حمایت از تمامی برنامه های کمیسیون در بخشهای تخنیکی و حمایت مالی از پلان نهایی کمیسیون راسپرد. که ازجانب ریس محترم کمیسیون ابرازقدردانی بعمل آمد.

متعاقباً آقای مولانا عبدالله معاون کمیسیون مستقل انتخابات در مورد طرح نهایی تعدیل قانون انتخابات و پروسه صلح صحبت نموده افزودند برای انتخابات های پیشرو تمام آمادگی های تخنیکی از طرف کمیسیون اتخاد شده و الی یک ماه دیگر کمیسیون وقت دارد تا از جانب دولت، نهاد های امنیتی و همکاران بین المللی در مورد تعهد همکاری را دریابد.

آقای حبیب الرحمن ننگ رئیس عمومی دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات از همکاری همه جانبه سازمان ملل متحد و به خصوص آقا گرنت کیپن (Grant Kippen) مشاور ارشد بخش حمایت انتخابات دفتر UNDP تشکری نموده اضافه نمودند که انتخابات یک موضوع جدا و پروسه صلح یک بحث دیگر است، ما برای برگزاری انتخابات آمادگی تخنیکی را داریم و از همه همکاران بین المللی خویش طوری که ریس کمیسیون مستقل انتخابات درسخنان شان یادآورشدند می خواهیم تا از فعالیت های کمیسیون مستقل انتخابات حمایت شان را داشته باشند چون انتخابات یک پروسه سیاسی و ملی است .

شبکه‌های اجتماعی و ویب‌سایت های مرتبط