ریاست آموزش های انتخاباتی دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات، با تمویل مالی ادارۀ انکشافی ملل متحد (UNDP)، برنامه آموزشی پنج روزه " رهبری و مدیریت " را برای رؤسای امور انتخابات ولایات در مقر این نهاد آغاز کرد.

این برنامه که توسط دفتر مشورتی ایم. جی. تی. ویل (Mgtwell Consulting Services) به پیش برده می‌شود، در مورد مفاهیم اساسی، اهمیت، وظایف و اجزای مدیریت، پلان گزاری، رهبری، اصول و مسئولیت های رهبر، همچنان تغییر پروژه طی پنج‌روز(5- 9 دلو) آموزش داده می‌شود.

خانم حوا علم نورستانی رئیس این نهاد، که در افتتاح این برنامه اشتراک کرده بود، در مورد اهمیت رهبری و مدیریت صحبت نمود، مدیریت و فعالیت های رؤسای دفاتر ولایتی را در انتخابات گذشته موفقیت‌آمیز تلقی نموده گفت: "مدیریت شما از انتخابات گذشته ثابت کرد، که شما مدیران خوب و ورزیدۀ هستید و فعالیت های شما قابل قدر است، با آنهم، با همکاری همکاران بین‌المللی طبق نیازمندی و غنامندی هر چه بیشتر دانش مدیریتی شما این برنامه برگزار شده است."

همچنان خانم نورستانی، از حسن‌نیت حکومت و فعالیت های کمیسیون برای برگزاری انتخابات های پیشرو در سال آینده نیز معلومات داده، به آنها وظیفه سپرد که برای برگزاری انتخابات‌‌های پیشرو آمادگی‌های عام وتام را داشته باشند، و روی تصحیح فهرست رای‌دهندگان کار نمایند.

از سوی هم داکتر حبیب‌الرحمن ننگ رئیس عمومی دارالانشای کمیسیون، ضمن سپاس‌گزاری از تطبیق موفقانۀ جلسات آکاهی عامه و هماهنگی با جوانب ذیربط انتخابات، گفت: "از اینکه جلسات طبق رهنمود موفقانه برگزار نموده اید سپاس‌گزاری می‌نمایم، توقع ما از شما این است، چیزی را که در این ورکشاپ می‌آموزید آنرا در عمل تطبیق نماید، همچنان با اسفاده از این فرصت در میان خود و رهبری کمیسیون هماهنگی و ارتباط ایجاد نماید، تا در انتخابات پیشرو به هیچ چالش روبرو نشویم و انتخابات‌های پیشرو را به گونه موفقانه برگزار نمایم."

همچنان آقای ننگ، از آنها خواست که طرح تعدیل قانون انتخابات را دقیق مطالعه نموده، نظریات و پیشنهادات خویش را جهت غنامندی این طرح با رهبری کمیسیون شریک نمایند.

این برنامه، با حضور داشت، خانم حوا علم نورستانی رئیس، خانم رحیمه ظریفی مُنشی و کمیشنر، داکتر حبیب‌الرحمن ننگ رئیس عمومی دارالانشاء، داکتر محمد عثمان فروتن معاون عملیاتی دارالانشاء، آقای رحمت الله صالحی رئیس آموزش های انتخاباتی دارالانشاء، رؤسای امور انتخابات ولایات کمیسیون، نمایندگان UNDP و اساتید دفتر مشورتی ایم. جی. تی. ویل، در تعمیر آموزش های انتخاباتی افتتاح شد.

شبکه‌های اجتماعی و ویب‌سایت های مرتبط