انتخابات ۱۳۹۸

تصاویر

دعوتنامۀ مطبوعاتی

قابل توجه رسانه های محترم!
السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

کمیسیون مستقل انتخابات (نشست هماهنگی جندر پیرامون مشارکت مؤثر زنان در روند ثبت نام) را با حضورداشت مقامات رهبری کمیسیون و ادارات ذیربط برگزار می‌نماید.

بناءً از تمام رسانه های محترم دعوت میگردد تا در نشر و پخش جزئیات برنامه ما را همکاری نموده ممنون سازند.

 تاریخ:  ۲۷ جوزا ۱۳۹۸

تنظیم وسایل رسانه ها: ۹:۱۵ قبل از ظهر

شروع برنامه: ۹:۳۰  قبل از ظهر

آدرس: مرکز رسانه ها، دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات، کابل-افغانستان

 

امروز ۵ جوزای ۱۳۹۸ دو کمیشنر بین المللی در کمیسیون مستقل انتخابات توسط خانم نورستانی رئیس این نهاد معرفی شدند.

در آغاز خانم نورستانی ضمن خوش آمد گویی ایشان به کمیسیون به عنوان کمیشنر بین المللی در امور انتخابات افغانستان، تاکید کرد که ما به مشورۀ شما و همکاران بین المللی در امر تحقق یک انتخابات سالم و شفاف نیاز داریم.

خانم إلوینا کمیشنر بین الملی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با اظهار خرسندی از معرفی شدن به این نهاد، تعهد سپرد که از همکاری و تشریک مساعی در جهت تحقق انتخابات شفاف، به موقع و عادلانه با استفاده از تجارب و دانش مسلکی خویش در این راستا دریغ نخواهد کرد.

احمد اسحاق احسن، یک تن دیگر از کمیشنران بین المللی کمیسیون مستقل انتخابات اظهار داشت؛ بنده با تجربۀ کاری بیش از هشت سال به عنوان رییس کمیسیون انتخابات کینیا، محقق امور انتخاباتی و تجربۀ انکشاف چهارچوب قانونی، تعهد می سپارم که با استفاده از دانش و تجربۀ خویش از، هیچ نوع همکاری در امر تحقق یک انتخابات شفاف با کمیسیون مستقل انتخابات دریغ نخواهم نمود. وی افزود؛ من در مورد انتخابات کتاب نوشتم و یک وبسایت در مورد انتخابات  که حاوی معلومات انتخاباتی می باشد، را نیز برای شریک ساختن دانش و تجارب خویش ایجاد نمودم.

محترم خانم نورستانی بیان داشت، شما در یک موقعیت زمانی بسیار حساس به کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان پیوستید، این کمیسیون به تجارب و دانش مسلکی ارزشمند نیاز دارد. امیدوارم که درین راستا کمیسیون را همکاری نموده تا بتوانیم شاهد تحقق یک انتخابات سالم در کشور باشیم.

خانم نورستانی افزود؛ ما تلاش میکنیم تا با ارتقای سطح اشتراک مردم، انتخابات شفاف و به موقع برگزار نماییم، که این امر محقق نخواهد شد مگر از طریق ارتقای سطح آگاهی عامه.

در اخیر مسافر قوقندی، منشی و کمیشنر کمیسیون‌ مستقل انتخابات نیز ضمن خوش آمد گویی به کمیشنران  افزود؛ ما باید از مشکلات پیشرو با تشریک مساعی و سربلندی عبور کنیم. جامعه جهانی و مردم افغانستان قربانی های زیادی در راه تحقق دموکراسی در افغانستان پرداخته اند، امیدواریم با استفاده از تجاربی که شما از کشور های مختلف در امر تحقق یک انتخابات سالم دارید، بتوانیم افغانستان را به یک دموکراسی واقعی سوق دهیم.