انتخابات ۱۳۹۸

تصاویر

Tweets by @AfghanistanIEC

هیات رهبری کمیسیون مستقل انتخابات برای تنظیم بهتر امور و غرض اشتراک در کمپاین جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نشستی را برگزار نمود.

مسئولین کمیسیون در این نشست پیرامون تدابیر ممکن برای جلوگیری از شیوع ویروس متذکره صحبت نموده و در باره تدابیر اتخاذ شده در کمیسیون بحث و تبادل نظر نمودند.

همچنان در این نشست پیرامون مسائیل مالی، بودجوی و تعقیب مصوبات کمیسیون، وسایل بایومتریک، طرح برگزاری انتخابات شورای ولایتی، ولسوالی و ولسی جرگه غزنی، استخدام و قرارداد کارمندان بالمقطع، برگزاری ورکشاپ درس های آموخته شده از انتخابات گذشته، لیست رای دهندگان، قرارداد تیل و سایر گزارشات واصله؛ بحث و هدایات لازم به بخش های مربوطه سپرده شد.

قابل ذکر است مطابق رهنمود های وزارت صحت عامه کشور کمیسیون مستقل انتخابات در محلات شستن دست ها مایع دستشویی را مهیا، مایع ضد عفونی و جیل الکول دار را به شعبات توزیع و معلومات لازم را در محوطه کمیسیون نصب و از طریق رسانه های اجتماعی خویش به نشر رسانیده است.

بر بنیاد رهنمود منتشره در ویب سایت وزارت صحت عامه کشور ادارات باید به کارمندان بفهمانند که در صورت احساس مریضی بویژه امراض تنفسی به وظیفه حاضر نشوند. ادارات برای کارمندان، محل شستن دست و صابون مهیا، از برگزاری برنامه های مزدهم جلوگیری، پیام های وزارت صحت عامه را تکثیر، برای مراجعین محلات باز را ایجاد نمایند. از اعزام کارمند به کشورهای ایران، چین، ایتالیا، کوریای جنوبی و سایر کشورهای که ویروس در آن سرایت نموده جلوگیری و کارمند عزیمت نموده از آن کشورهارا برای ۱۴ روز رخصت و توصیه تجرید در منزل را برایش نمایند.