کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

با ما بپیوندید :

نشست مطبوعاتی کمیسیون مستقل انتخابات برگزار شد

کمیسیون مستقل انتخابات برای پاسخگوی از اجراات اخیر و شریک ساختن اطلاعات تازه از روند رای دهی انتخابات ۲۸ و ۲۹ میزان، کنفرانس مطبوعاتی را روز دو شنبه ۳۰ میزان برگزار کرد.

داکتر عبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون مستقل انتخابات گفت که بر اساس ارقام تازه به دست آمده از مراکز ۳۲ ولایت کشور است.

آقای صیاد همچنین اضافه نمود که مرکزملی جمع آوری معلومات از مراکز رای دهی آماده ثبت معلومات بوده و تمامی اطلاعات واصله پس از بررسی در آن ثبت و در پایان جهت اطلاع رسانی به مردم جزیات آن در دسترس رسانه های جمعی، قرار خواهد گرفت.

رییس کمیسیون، همچنین از جمع آوری اوراق در دو مرحله به خبرنگاران خبرداد و گفت که از محلات به مراکز و از مراکز به دفتر مرکزی ولایت مربوطه انتقال می ‌یابد که هم اکنون این روند در حال جریان است و هیچگونه نگرانی در رابطه به حفاظت آن ها وجود ندارد. او همچنین از ایجاد کمیته جهت بررسی مشکلات دستگاه های بایومتریک در دو روز رای دهی در مراکز سخن گفت و افزود که با متخلفین برخورد قانونی خواهند شد.
آقای صیاد به پرسش خبرنگاران پاسخ ارائه نمود و بیان داشت که نتایج ابتدایی ارقام رای دهی پس از برگزاری انتخابات ولایت کندهار و جمع آوری نتایج شمارش آرای دومین روز رای دهی از سوی کمیسیون اعلام خواهد شد.

آقای صیاد رسیدگی به شکایات را برای شفافیت انتخابات لازمی دانسته و اینکه مردم شکایاتی زیادی را ثبت نموده اند را، بلند رفتن سطح فهم آن ها دانسته و گفت این کار رأی دهندگان قابل افتخار و برای مردم سالاری مثمر است.