کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

با ما بپیوندید :

انتخابات ولسی جرگه و شورای ولسوالی ۱۳۹۷

 

اعضای کمیسیون مستقل انتخابات

ویدیو

 

کنفرانس مطبوعاتی هفته‌وار کمیسیون برگزار شد

کمیسیون مستقل انتخابات برای اطلاع دهی از آخرین فعالیت ها و شریک ساختن آن با رسانه های جمعی و مردم روز یک شنبه 15 میزان، کنفرانس مطبوعاتی را برگزار کرد. در نخست سید حفیظ‌الله هاشمی عضو، منشی و سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات به خبرنگاران رسانه های جمعی خوش آمدید گفت و از آن ها در زمینه بازتاب رویداد های انتخابات پارلمانی سال روان، سپاسگزاری نمود.

آقای هاشمی به خبرنگاران از برگزاری انتخابات 28 میزان در 35 حوزه انتخاباتی اطمینان داد و از کسانی که با تبلیغات سوء سبب مغشوش ساختن اذهان عامه می گردند خواست تا بجای ایجاد موانع، از این روند ملی پشتیبانی کنند.

آقای هاشمی گفت که تمامی لوازم و تجهیزات سیستم بایومتریک به کمیسیون رسیده است و روند انتقال آن به مراکز و محلات ادامه دارد، او تصریح نمود که بربنیاد فیصله اکثر اعضای کمیسیون، در انتخابات پیشرو از این سیستم استفاده خواهد شد. او همچنین تأکید نمود که عکس برداری در روز رای دهی از زنان رای دهنده بنابر ملحوظات فرهنگی اختیاری و از مردان اجباری می باشد و کسانی که تذکره شان استیکر ندارد، از حق رای دهی محروم اند.

آقای هاشمی همچنین گفت که افزون بر تکمیل روند انتقال مواد حساس و غیر حساس انتخاباتی، فهرست رای دهنده‌گان نیر در اکثر مراکز و محلات رسیده است و این روند نیز در هفته روان تکمیل خواهد شد.

در پایان کنفرانس مستند استفاده از چگونگی سیستم بایومتریک به خبرنگاران به نمایش گذاشته شد.

این همه در حالی است که بربنیاد تقسیم اوقات کاری کمیسیون مستقل انتخابات، 13 روز دیگر تا برگزاری انتخابات پارلمانی باقی مانده و کمیسیون مستقل انتخابات تمامی آماده‌گی ها را برای برگزاری آن اتخاذ نموده است.